347242547 208555441968054 3064724934675128239 nI Festyn Rodzinny

26 maja 2023 Szkoła Podstawowa w Januszowej zorganizowała I Festyn Rodzinny. Z okazji dnia Mamy i zbliżającego się dnia Taty społeczność szkolna oraz lokalna postanowiły wspólnie świętować.
Piknik rozpoczęły wspaniałe występy najmłodszych uczniów, które wywołały radość i wzruszenie u oglądających je rodziców.
Na specjalnie zorganizowanych stanowiskach czekały na dzieci cudowne atrakcje. Najmłodsi mogli pomalować buzię oraz wykonać zmywalne, wodne tatuaże. Natomiast prawdziwy salon fryzjerki czekał na ochotników w holu Szkoły.
Ciekawą prelekcję wraz z konkursami nt. pszczół przeprowadził p. Piotr Czernecki - Prezes #KarpackiZwiązekPszczelarzywNowymSączu. Była również możliwość degustacji pysznego miodu i pyłku pszczelego.
Na uczestników czekał poczęstunek w postaci pysznego bigosu, kiełbasy z grilla oraz domowych wypieków.
Muzyczną i profesjonalną oprawą zajął się DJ Show, dzięki czemu tłumy szalały na parkiecie.
Dzieci korzystały ze zjeżdżalni w dmuchanym zamku oraz łodzi pirackiej, a kolejki do atrakcji nie malały.
Pyszną watę cukrową, lody i popcorn serwowały niezawodne pracownice Szkoły w Januszowej.
Przybyłe rodziny brały udział w licznych konkurencjach i konkursach z nagrodami. Były to między innymi: tor przeszkód w ciemno, siatkówka kocowa, przeciąganie liny, wyścigi w workach, konkurs na eko-robota oraz na rzut piłeczką do kubeczka i inne.

zdj 7Otwarcie sali komputerowej 2022

Dzięki przychylności organowi prowadzącemu- Gminie Chełmiec nasza szkoła wzbogaciła się o dwa wyremontowane pomieszczenia. Nowe sale zostały oddane do użytku  z przeznaczeniem na pracownię komputerową i techniczną. Już od listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczą się w nowopowstałej pracowni komputerowej.
Informacja na temat tego wydarzenia dostępna tutaj.

kramarka1

I Jesienny Rajd Szkolny 2019

15 września odbył się I Jesienny Rajd Szkolny. Uczniowie naszej szkoły, od klasy I do klasy VIII, wyruszyli marszem z Rytra, a punktem docelowym była Kramarka, gdzie podczas odpoczynku wszyscy posilili się kiełbasą smażoną na tamtejszym grillu.

uczymyratowac

Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy WOŚP

Uczniowie klas od IV do VIII Szkoły Podstawowej w Januszowej w gminie Chełmiec wzięli udział w Biciu Rekordu udzielania Pierwszej Pomocy pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem akcji jest propagowanie nauki udzielania pierwszej pomocy, a zwłaszcza resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczniowie przez pół godziny, naprzemiennie przy użyciu trzech fantomów podarowanych szkole przez WOŚP, prowadzili resuscytację. Nad prawidłowym przebiegiem bicia rekordu czuwała koordynatorka i instruktorka pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej w Januszowej - Agnieszka Habela.

konwencjaUnicef30 lat Konwencji o Prawach Dziecka

Z okazji 30-tej Rocznicy Uchwalenia Konwencji Praw Dziecka, która przypada na 20 listopada 2019 roku-wszyscy uczniowie naszej szkoły ubrani na niebiesko wzięli udział w zajęciach dna temat: Praw Dziecka. Na zakończenie udaliśmy się na plac szkolny, gdzie z balonami i transparentem pozowaliśmy do wspólnego zdjęcia.

paczka

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Również uczniowie, rodzice i pracownicy naszej szkoły włączyli się w zrobienie Szlachetnej Paczki.

serceAkcja Serce-sercu

Uczniowie klasy VIII wzięli udział, jako wolontariusze, udział akcji społecznej Serce-sercu. Fundacja Sądecka co roku przed świętami Bożego Narodzenia organizuje zbiórkę żywności dla najuboższych. Przy koszach rozstawionych w wybranych sklepach Nowego Sącza i Sądecczyzny dyżurują uczniowie szkół średnich, gimnazjów oraz studenci na co dzień współpracujący z Fundacją. Klienci, wchodzący do sklepu, otrzymują od młodzieży ulotki informujący o celu akcji "Serce - Sercu", a po zrobieniu zakupów dzielą się z najuboższymi zakupionymi artykułami spożywczymi. W koszach opatrzonych czerwonymi serduszkami lądują artykuły spożywcze m.in. mąka, cukier, makaron, konserwy, słodycze i cytrusy.